Důležité sdělení:
Milí návštěvníci, v rámci nařízení vlády je Centrum Kaštanová aktuálně OTEVŘENO v omezeném režimu. Detailní informace o provozu najdete v sekci značky nebo v novince. Děkujeme za pochopení.

NOVINKY

Velké formáty materiálů rezonují v realizacích domů i bytů

Velkoformáty se už několik let drží na špičce zajímavých trendů pro realizaci interiérů ale také exteriérů. Tento trend se neustále posouvá a roste - a to s ohledem na velikosti formátů skutečně doslova! Pojďte s námi nakouknout velkým formátům "pod pokličku".

Velkoformátové materiály

Proč jsou velkoformáty tolik oblíbené?

Je zajímavé sledovat, jak se trendy vyvíjejí. Zatímco před několika desítkami let byly in malé rozměry obkladů a dlažeb a jistě si pamatujete podlahy, které se skládaly z malých deseticentimetrových čtvercových kachliček v mozaice střídající barvy, tak v posloupnosti minulých let můžete sledovat vzrůstající trend větších a větších rozměrů

Výhod je hned několik. Nejenže ucelené plochy bez většího množství přechodů a spárovaček vypadají velmi elegantně, ale jsou také mnohem hygieničtější. Zvýšená absence spojů znamená menší množství, kde by se mohly nečistoty usazovat a kde by mohly případně bujet patogeny. Proto je úklid velkoformátů snazším a praktičtějším. Další nespornou výhodou je také optický klam zvětšení prostoru. Velké formáty opticky "prodlužují", a proto se i do menších interiérů používají mnohem častěji. Neposledním pozitivním bodem je, že je možné velkoformátové materiály vyrobit a realizovat do skutečně atypických formátů - v rámci staveb komerčních objektů se proto prezentaci v dnešní době omezení už vůbec nekladou.

Velkoformátové materiály

Jaké materiály můžete pro velkoformáty využít?

Pokud chcete mít na výběr širokou škálu vzorů a dekorů, tak se nejčastěji v rámci velkoformátů volí materiály jako jsou keramika a umělý kámen. Velkoformátová keramika je vyráběna z přírodních materiálů, proto o ní lze mluvit jako o ekologickém materiálu s úplnou recyklací. Především se ale keramika vyznačuje nulovou nasákavostí, antibakteriálností, odolností vůči otěru či poškrábání a taktéž odolností vůči vysokým teplotám či mrazu. Díky těmto vlastnostem se s ní můžete velmi často potkat v kuchyni ale také v lobby obchodních domů či na zahradě. Rozměrově se můžete setkat s velikostí keramických velkoformátů 320x150 cm a 320x160 cm, které se nejčastěji používají pro kuchyňské desky nebo se také rozměr 360x120 cm používá pro obklady či fasády. Vybírat lze také z tloušťky 3 - 20 mm v závisloti na míře exponování. Na výběr jsou vysoce kvalitní produkty z italské keramičky.

Velkoformátové materiály

Druhou variantou je umělý kámen. Značka Polyston nabízí privátní produkt umělého kamene Polyston, který je tvárný, pružný, nenasákavý, odolný - vůči vysokým teplotám, běžným kyselinám, rozpouštědlům i barvivům a také snadno obnovitelný broušením. Díky svým vlastnostem umožňuje dokonalé zpracování detailů, neviditelné spoje, plynulý přechod desky do zástěny bez silikonu, vyspádované odtokové drážky v kuchyňské desce a také jednolité desky - bezespojovou technologií. Jako takovou třešničku na dortu firma nabízí i umělý kámen Polyston Solid Surface™, jehož povrch je ošetřen aktivním stříbrem, tudíž je antibakteriální a své uplatnění nachází v laboratořích nebo ambulancích. Všechny výrobky z materiálu Polyston jsou hygienické a vhodné do kuchyní a koupelen jako pracovní desky, zástěny, parapety či dřezy a jídelní stoly.

Velkoformátové materiály

Další netradiční inspirace pro vaše interiéry nebo exteriéry

Firma Polyston ale nabízí i další materiály, které každé oko v interiéru nebo exteriéru zaujmou. Jedním z nich je například masivní dřevo PureWood, z něhož jsou vyráběny pracovní desky ošetřené tak, aby byly vysoce odolné proti usazování nečistot nebo množení bakterií či plísní. Zároveň je z dřeva PureWood možné vyrábět desky v délce 2 - 4 metry. Vzniknout se dá i Country deskám - masivní dřevo v kombinaci zalévání pryskyřicí. Dalším zajímavým řešením velkoformátů je technický kámen Stonea, který nabízí tři varianty povrchových úprav - lesk, mat a strukturovaný povrch. Díky rozměrům až 3 200 x 1 600 mm se skvěle hodí nejen na pracovní desky ale také jako obklad, barový pult či parapet.

Mimořádně odolným a tvrdým materiálem je bezesporu žula. Proto lze v nabídce firmy Polyston najít i velké formáty žulových desek, zde ovšem počítejte s rozměrovou tolerancí. Přesto vám ale žula Pietra nabízí mimořádnou tvrdost a odolnost. A neposledním zajímavým materiálem je keramické sklo Kerglass™, jehož součástí je i povrchová úprava keramickými barvami, které se po zakalení při 600 °C stanou součástí povrchu skla. Vy si tak můžete nechat na materiál natisknout cokoli vás napadne a skvěle tak vyřešit například prezentační prostory firmy.


Zaujaly vás velkoformáty a jejich možnosti využití? Neváhejte kontaktovat firmu Polyston nebo si domluvte prohlídku showroomu, kde si vybrané materiály můžete vyzkoušet na "vlastní kůži".

Značky v novince

POLYSTON

Pracovní desky z velkoformátových materiálů a jejich výroba atypického řešení do bytových i veřejných interiérů. Tím se prezentuje firma POLYSTON a své více než dvacetileté zkušenosti zúročuje nejen v rámci počítačových návrhů, ale také v podobě technického řešení až po samotnou instalaci a realizaci na místě. Největší doménu v nabídce produktů prezentuje minerální kámen Polyston Solid Surface - materiál, který si firma sama vyvinula a kromě něj svým zákazníkům dále nabízí masivní dřevo, technický kámen, přírodní žulu a velkoformátovou keramiku. Mimořádnými produkty se můžete inspirovat na showroomu.

Novinky & akce

PF 2021, Vánoční otevírací doba

Milí přátelé a fanoušci designu, dovolte nám toutu cestou poděkovat za vaši důvěru a neutuchající přízeň v ro...

Výbuchem zničený domov nahradil moderní dům

Představte si, že v klidu sedíte doma a plánujete rekonstrukci domova. Vaše dospělé děti již z domova odešly ...

Rozhovor s Jiřím Pokorným o firmě WoodAl

Dřevo a hliník.  „Když si tohle zapamatujete ve spojení se značkou WoodAl, už to nikdy nevyslovíte špatně,” u...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.