NOVINKY

Staňte se vládcem světla a stínu díky pergole Biossun e-Motion.

Francouzská společnost Biossun si od svého vzniku v roce 2009 vydobyla v oblasti bioklimatické architektury své výsadní místo na slunci. Již dvanáct let staví na svých odborných znalostech, které jí napomáhají k dosažení rovnováhy mezi pohodlím uživatele a klimatickými podmínkami. Výrobce klade u svých pergol důraz na potřeby slunečního svitu a cirkulace vzduchu. Všechny pergoly značky Biossun jsou opatřeny plochými motorizovanými lamelami nebo motorizovanými lamelami ve tvaru písmene S.

Pergola Biossun Centrum Křižíkova Woodal stínění


Aby experti z nejlidnatějšího regionu Île-de-France na severu Francie dosáhli optimálního světla, přirozeného větrání a také potřebné ochrany před silnými slunečními paprsky, navrhli pergoly tak, aby se daly lamely naklopit, a to až o 175°. Nyní evoluce v oblasti vývoje biopergol dospěla do další fáze. Voila, představme si pergolu Biossun e-Motion!

V čem je pergola e-Motion jiná? Tak tedy: střechu pergoly si můžete pomocí lamel zatáhnout jak celou, tak jen její část. Zároveň jste si schopni naklopit jednotlivé lamely, jak budete potřebovat. Každá lamela je ovládaná zvlášť pomocí vlastního motoru. Další skvělou vychytávkou je jednoduché ovládání pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo dálkového ovladače. Pergola je navíc vybavena čidlem a v případě nepříznivých klimatických podmínek se lamely automaticky uzavřou.

Pergola Biossun Centrum Křižíkova Woodal stínění lamely


Nějaké další otázky? Rozměry tohoto typu pergoly (1 modulu) jsou následující: výška 3 m, šířka 6 m a hloubka 4 m. Odstíny? Vybírat si můžete z 350 odstínů barev a povrchů a tím snadno sladit pergolu s fasádou vašeho domu. Ptáte-li se na umístění a instalaci pergoly na vaší terase, pak vězte, že Biossun nabízí 2 varianty: pergola samostojná se 4 nohami a pergola kotvená do fasády domu. V případě, že na stávající terase nelze kotvit do podlah, chytrým řešením jsou designové květináče, které zajistí stabilitu jednotlivých nohou.
Zvídaví budou jistě chtít znát odpověď na otázku k příslušenství. Zde vám můžeme prozradit, že Biossun nabízí integrované bodové osvětlení v horní konstrukci nebo si můžete pořídit LED pásky v bílé nebo v RGB barvách. Užitečnou se jeví screenová roleta, která je rovněž ovládána dálkovým ovladačem či telefonem. Tato roleta chrání jednotlivé strany pergoly před slunečními paprsky, dešťovými kapkami či pohledy zvídavých sousedů.

Pergola Biossun Centrum Křižíkova Woodal screen roleta

Dalším možným komponentem jsou skleněné zástěny, které lze posouvat.

Pořiďte si bioklimatickou pergolu Biossun e-Motion. Tým WoodAl je tady pro vás.

Rozhovor vznikl v rámci příprav magazínu OKO 2021. Celý magazín nebo jeho předchozí ročníky si můžete přečíst ZDE.

Značky v novince

WoodAl

Společnost WoodAl vám nabízí komplexní služby v oblasti výplně stavebních otvorů, a to jak od českých, tak také od předních zahraničních dodavatelů. V jejich nabídce naleznete okna dřevěná, plastová, hliníková a dřevohliníková, dále dveře a fasády a samozřejmě také dodávku dalšího sortimentu příslušenství a doplňků, jako jsou například pergoly či další stínění. WoodAl má na tomto trhu již devatenáctiletou zkušenost, díky čemuž může zákazníkovi nabídnout zaručenou kvalitu.

Novinky & akce

Rozhovor s Free architects. Týmová hra manželského páru.

Původně jsem zamýšlel, že těžištěm našeho společného povídání s Karolínou a Petrem Záluskými z pražské archit...

Kámen snů! Nový showroom DREAMSTONE v Centru Křižíkova.

Do zbrusu nového showroomu společnosti DREAMSTONE nyní mohou zavítat zákazníci pražského Centra bydlení a des...

3D návrhy malých koupelen nejsou velký problém

S rostoucím trendem malých bytů jsou realizace malých koupelen stále častějším tématem. A nutno říct, že někd...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.