NOVINKY

Hledáte podlahu vhodnou pro váš EKO domov?

Ekologická domácnost je tématem, které v posledních letech silně rezonuje a popravdě se není čemu divit. Vzhledem k aktuální situaci je zkrátka potřeba, abychom se nad ekologickými aspekty zamýšleli čím dál více - a to i v případě realizace našeho domova. Zatímco dříve nabídka eko materiálů nebyla tolik široká, ani tolik kvalitní, dnes se naštěstí můžeme bavit o opaku. Rádi vám proto představíme několik typů podlah, které jsou eco-friendly.

ekologické podlahy centrum křižíkova

Dřevěná podlaha a její originalita

Jaká jiná podlaha by měla v rámci eko domova zaznít nejprve než právě samotné dřevo? Dřevěná podlaha je jednou z nejstarších podlahovin na světě. Materiál je snadno dostupný, opracovatelný a udržitelný a samozřejmě také snadno rozložitelný. Vybírat můžete nejen parkety nebo masiv. V nabídce jsou i dřevěné dílce různých velikostí, díky kterým lze jednoduše poskládat celistvou podlahu.

Hlavní výhodou dřevěné podlahy je její jedinečnost. Opravdu každá podlaha bude unikátem a díky skladbě letokruhů, suků a jiným diferencím se můžete těšit na tu nejoriginálnější podlahu. A jako třešnička na dortu je fakt, že vám za tuto podlahu poděkují vaše klouby! Měkký došlap a přírodní povrch svědčí vašemu tělu víc, než si dokážete myslet.

ekologické podlahy centrum křižíkova

Korková podlaha s měkkým došlapem

Dalším materiálem, který se skvěle hodí do eko domovů, jsou podlahy z korku. Korek je jedním z materiálů, jehož výhody jsou známy již od pradávna. Nabízí nejměkčí materiál a přitom se prezentuje i svou výdrží díky ošetřenému povrchu z keramického laku, který odolá škrábancům či odření. A kam se korková podlaha nejvíce hodí? Díky svým akustickým vlastnostem a téměř bezhlučnému došlapu si své zájemce nachází v ložnicích a dětských pokojích. Tam se také skvěle hodí díky svým antialergenním vlastnostem

Ten nejměkčí došlap, antialergenní vlastnosti, odolný povrch a 100% rozložitelnost - to jsou skvělé výhody pro výběr podlahy do vaší ekologické domácnosti, co říkáte?

ekologické podlahy centrum křižíkova

Linoleum nebo marmoleum - které je lepší?

Možná vás hned napadlo, jak je možné, že do výčtu přírodních podlah dáváme právě lino? Nenechte se zmást - je potřeba rozlišovat podlahu linoleum a "lino", které je také známé pod názvy PVC nebo polyvinylchlorid. Oproti němu je právě linoleum vyráběno čistě z přírodních materiálů, v jehož složení můžete najít například lněný olej, korkový prach, borovicovou pryskyřici nebo přírodní pigmenty, které dodají požadovanou barvu. Jedná se tedy opravdu o čistou přírodu. Především je ale tato podlaha velmi příjemná a měkká na došlap a díky celostní pokládce získáte unifikovaný prostor. 

A jestli je lepší linoelum nebo marmoelum? Tady je trochu chyták - je to totiž to stejné, marmoleum je pouze specifický název pro stejný produkt pouze od konkrétního výrobce.

ekologické podlahy centrum křižíkova

Keramická dlažba - nesmrtelný a vděčný pomocník

Pokud se ale bavíme o přírodních materiálech na podlahu, tak by zde rozhodně mělo padnout slovo i o keramické dlažbě. Keramika je sama o sobě přírodním produktem a i její glazury či různé vrstvy ošetření je dnes u vybraných značek možné hledat v rámci ekologického přístupu. Keramika je velmi oblíbená v novostavbách s podlahovým topením, protože se v rámci vodivosti tepla vyznačuje nadprůměrnou efektivností a jak se dlažba jednou zahřeje, tak teplá zůstane déle než jiné materiály. Vybírat ji můžete z mnoha barevných vzorů a dekorů


Tak co říkáte? Už máte vybráno, jakou přírodní podlahu budete pokládat ve svém eco-friendly domově? Jestli hledáte více detailů, tak si stačí domluvit schůzku na showroomu Supellex nebo Keraservis a tam vám odborní poradci rádi vysvětlí do posledních detailů vše o ekologických podlahách.

Značky v novince

Supellex

Supellex - Svět podlah nabízí svým zákazníkům široký sortiment podlahového materiálu jako jsou vinylové, dřevěné nebo laminátové podlahy, PVC, koberce, korky a přírodní linolea, od předních českých a zahraničních výrobců. Mnohaleté zkušenosti na tomto trhu dělají ze Supellexu skutečného odborníka, který je schopen vždy doporučit to nejvhodnější řešení jak koncovým zákazníkům, tak obchodním partnerům.

Keraservis

Již více než 20 let se Keraservis specializuje na komplexní služby v řešení koupelen dle individuálních potřeb zákazníků – od návrhu až po realizaci. Na dvoupatrovém designovém showroomu v srdci Karlína se můžete těšit na velkou dávku inspirace nejnovějšími trendy v koupelnách a jejich designu, které jsou prezentovány v mnoha kompletně zařízených koupelnových kójích. Při řešení své koupelny se můžete spolehnout na odborné poradenství a individuální přístup, který je pro Keraservis jednou z hlavních priorit při řešení koupelen do bytu, rodinného domu či v rámci developerských projektů. Stačí navštívit Keraservis a vaše nová koupelna je již na dosah ruky... 

Novinky & akce

Dýchejte zdravý vzduch díky rekuperaci

Činností spotřebičů, vlivem použitých stavebních materiálů, běžným provozem domu a samozřejmě i pohybem osob ...

Dům z cihel, který přerostl ve snový domov

V jihočeských Ledenicích se nacházel pozemek, který přímo vyzýval k vytvoření dokonalého domova. Romantický v...

Otevřete dveře kvalitě! Porte Karpi je tu pro vás.

Dveře jsou hlavní doménou společnosti Porte Karpi. V portfoliu nenajdete jen dveře interiérové a vstupní, ale...

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.