Laminátové podlahy

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy jsou v dnešní době jedny z nejrozšířenějších podlahových krytin, které se používají jak v bytech tak i v rodinných domech.

Mezi hlavní výhody této krytiny patří v první řadě její nízká pořizovací cena, dále pak snadná a rychlá montáž, odolnost vůči otěru, zátěži, snadná údržba, barevná stálost a hygieničnost.

Laminátové podlahy zdařile imitují podlahy dřevěné, ale přitom nevyžadují takovou složitou údržbu a nejsou cenově tak nákladné. V dnešní době se navíc dělá spoustu různých vzhledových variací. Dříve se laminát prodával spíše jen v imitaci dřeva, dnes však narazíte na parkety se vzhledem dlažby, kamene, či jiných zajímavých variacích.

Věcí, která je však u laminátových podlah docela problematická, a je určitě potřeba ji zmínit, je nepříliš vysoká odolnost vůči vlhkosti. Na druhou stranu je ale dobré zmínit, že výroba a technologie laminátových podlah jde neustále kupředu, což jde ruku v ruce s vyšší voděodolností.

V poslední době je například veliký zájem o naprosto přelomovu řadu s označením Egger Design+, u které můžeme zmínit termostatickou polyuretanovou vrstvu a dvojí ochranu před vlhkostí. Menší nehody se sklenicí tak hned nezpůsobí černání parket nebo jejich nabobtnání.

Skvěle vyřešená je u této řady také estetická stránka, kdy máte na výběr celkově 15 rozličných vzhledových variací břidlice či dřeva, přičemž ke každému typu jsou samozřejmě k dispozici lišty.

Laminátové podlahy
Laminátové podlahy
Laminátové podlahy

Předchozí Další Zavřít