Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy stále patří mezi pomyslný vrchol všech podlahových materiálů. Materiál se dá velice jednoduše opracovat, je příjemný oku na pohled, na dotek, všestranně využitelný, barevně různorodý a hlavně velice elegantně působící. Není náhodou, že se právě dřevo používá od počátku věku až do dnešních dní.

Dřevo skýtá také pár dalších výhod, které se týkají našeho těla. Pro svoji elastičnost chrání do jisté míry při nárazech naše končetiny, brání únavě vazů a svalů a velice příjemně se po něm chodí. V neposlední řadě s dřevem ušetříte díky výborné tepelné izolaci.

Při výběru je třeba se rozhodnout, jaký typ je pro vás ten "ořechový." Vyrábějí se vícevrstvé dřevěné podlahy, masivní prkna upravená většinou voskovými oleji nebo parkety a vlysy. 

Jestliže se rozhodnete pro dřevěnou podlahu, tak byste si měli uvědomit jednu věc. Dřevo je poměrně hodně citlivé na teplotní výkyvy. Právě proto není pro všechny druhy dřeva vhodná kombinace s vytápěním podlahy.

Pro vytápění není vhodná bříza, buk a z části ani javor. Pokud jde o vlhost, tak jsou pro dřevěnou podlahu vhodné hodnoty zhruba 45 - 60 %. Co se teploty týče, ta by se měla pohybovat mezi 15 až 24° Celsia.

S výběrem vám poradí naši odborníci na showroomu Supellex.

Dřevěné podlahy
Dřevěné podlahy
Dřevěné podlahy

Předchozí Další Zavřít