O centru

O centru

Rozsáhlý výběr kvalitních značek z oblasti stavebnictví a designu.

Centrum bydlení a designu Křižíkova je unikátním prostorem, který usnadňuje setkávání a navazování spolupráce architektů, developerů, stavebních firem a koncových zákazníků. 

Ať už stavíte, rekonstruujete či jste na počátku projektu, v 8 designových showroomech si vyberete kompletní sortiment - interiér i exteriér. Navštívite-li showroom osvětlení, dveří, koupelen nebo podlah, vždy a všude se vám bude naplno věnovat odborník pro daný sortiment.

Křižíkova, přesahující svou rozlohou 1000 m2, je plná inspirace a kvalitních produktů. Navštivte nás, načerpejte inspiraci a ptejte se na cokoliv, co vás zajímá - splňte si svůj sen o bydlení.

Máte cestu blíž do Brna? Pak určitě navštivte naše Centrum bydlení a designu Kaštanová v Brně.
Těšíme se na vás!

Sjednat si nezávaznou schůzku

  Kontakty

Manažer pro klíčové zákazníky
Jiří Marván
+420 732 941 886
marvan@krizikova.cz


Přijímáme platební karty.

  Otevírací doba

 • Pondělí9:00 - 18:00
 • Úterý9:00 - 18:00
 • Středa9:00 - 18:00
 • Čtvrtek9:00 - 18:00
 • Pátek9:00 - 18:00
 • Sobota9:00 - 13:00
 • Nedělezavřeno

  Kontakty

  Otevírací doba

 • Pondělí9:00 - 18:00
 • Úterý9:00 - 18:00
 • Středa9:00 - 18:00
 • Čtvrtek9:00 - 18:00
 • Pátek9:00 - 18:00
 • Sobota9:00 - 13:00
 • Nedělezavřeno

Manažer pro klíčové zákazníky
Jiří Marván
+420 732 941 886
marvan@krizikova.cz


Přijímáme platební karty.

Historie Centra bydlení a designu Křižíkova

Aby byl váš domov jedinečný a vy jste se v něm cítili šťastně, spokojeně a bezpečně, je potřeba aby už i prvopočátky myšlenek o jeho realizaci vznikaly na jedinečném a inspirativním místě. Místě, kde se budete cítit komfortně a zároveň vám nabídne kreativní prostor pro ty nejlepší možné nápady! To je fakt, kterého jsme si byli vědomi už při výběru místa, kde by měla mladší sestra Centra bydlení a designu Kaštanová z Brna stát.
Centrum bydlení a designu Křižíkova se proto nachází nejen na jedinečném místě pražského Karlína, zároveň jsou ale prostory výjimečné svou bohatou historií. Budova, kde se nyní Centrum bydlení a designu Křižíkova z části nachází, vznikala v letech 1928 - 1930 pod dohledem architektů Ernsta MühlsteinaVictora Fürtha. Odkaz starých časů budovy ale lze vnímat i dnes! Při realizaci centra bylo totiž zachováno například zábradlí, kastlová okna a někde dokonce i původní cihly, které vyniknou v kontrastu s moderním vybavením. Cetrum bylo otevřeno v říjnu roku 2015 po více jak dvouleté rekonstrukci. K jeho dalšímu významnému rozšíření dochází pak v říjnu 2018 a další rozšíření je naplánováno na prosinec roku 2020, kdy se Centrum zpřístupní pasáží z ulice Křižíkova. 
Centrum Křižíkova historie

Lokalita Centra

Významní židovští architekti se rozhodli v roce 1928 své myšlenky na administrativní budovu FORD realizovat na ulici, která již v té době doslova žila! Tehdy ulice Královská, hlavní třída Karlína, dnes ulice známá jako Sokolovská je nejenom hlavní spojnicí pražského Nového města s Vysočany, stala se zároveň vlajkovou lodí Křižíkovy elektrické tramvajové dráhy. Křižík se pro celý Karlín stal opravdu významnou osobností - proto je jeho jménem pojmenována i sousedící souběžná ulice. A právě Centrum Křižíkova svým průchodem, kde jsou umístěny další showroomy Centra, bude ulici Sokolovskou a Křižíkovu v dohledné době spojovat. To se stalo také jedním z důvodů přejmenování původně Centra Sokolovská na Centrum Křižíkova. Nejenže k nám bude možné v budoucnu zavítat i z ulice Křižíkova, ale pokud se k nám již nyní chystáte veřejnou dopravou města Prahy, tak si už nic víc než jméno Křižíkova pamatovat nemusíte! Tramvají nebo metrem B se dopravíte na zastávku Křižíkova a odtud je to k nám již kousek, asi 150 metrů. Můžete u nás taky bez problémů zaparkovat v podzemních garážích.
 
I Karlín, čtvrť ve které se nacházíme, má svou bohatou historii. Pojmenován byl na počest manželky císaře Františka I. Karolíny Augusty a již od roku 1817 tvoří pevnou součást Prahy. Budova, ve které sídlíme, je jedním z nejstarších objektů v této lokalitě, ale inspirovat se můžete také skvosty celého Karlína, například Negrelliho viadukty, nebo Invalidovnou. 
 
Historie místa je skvělým impulsem pro kreativní řešení a nápady, které budete chtít realizovat i ve svém domově. Křižíkova spojuje historii i moderní řešení spolu s novinkami a trendy v bydlení. To vše můžete v Centru bydlení a designu Křižíkova vnímat a právě zde se rozhodovat pro řešení vašeho domova.