PVC podlahy

PVC podlahy

Za posledních pár let se technika výroby PVC podlah změnila poměrně zásadním způsobem a jsou tak opět velice oblíbenou moderní podlahovou krytinou. PVC neboli polyvinylchlorid se může občas plést s vinylem, který je také oblíbenou krytinou.

Svými vlastnostmi jsou si tyto dvě krytiny opravdu velice podobné, nicméně zásadním rozdílem je to, že PVC je měkčené a vinyl je tvrzený. PVC tedy nakupujete v rolích. Prodává se v mnoha různých šířkách, takže tím pádem můžete zásadním způsobem eliminovat spoje, díky čemuž bude podlaha vypadat celistvá. Pokládka PVC podlahy je relativně jednoduchým úkonem, nicméně stále se doporučuje ji přenechat odborníkům. Pokládka se totiž musí provést na zcela hladkou a rovnou podlahu, která je vylitá nivelační stěrkou.

Podlaha se lepí celoplošně a opravdu jenom profesionál dokáže pokládat tak rychle, aby se nezačala podlaha časem odlupovat v rozích nebo krčit.
Pokud jde celkově o údržbu PVC podlah, tak ta je relativně jednoduchá. Horší je to s poškozením tohoto typu podlahy.

Pokud se to náhodou stane, tak bohužel není možné vyměnit pouze jeden díl, jako je tomu například u tvrzeného vinylu nebo laminátu. Budete muset celou podlahu strhnout a položit novou. Proto se také obecně doporučuje volit u PVC podlah vyšší zátěžové třídy, a to zejména tam, kde se budete pohybovat častěji, jako třeba v obývacím pokoji, kuchyni nebo chodbách. Podlahové krytiny z PVC materiálu jsou k dispozici ve velkém množství variant, takže si každý přijde na své.

PVC podlahy
PVC podlahy
PVC podlahy

Předchozí Další Zavřít