Jídelní stoly

Jídelní stoly

Pečlivě prostřený stůl, talíře plné domácího jídla a milá společnost nebližších lidí – tak nějak by mohla vypadat ideální jídelna v bytě či v domě. Příjemné stolování by určitě nebylo možné bez pohodlného sezení. Správný výběr jídelního stolu a pohodlných židlí k němu je nezbytný.

Showroomy

DEHO

Interiérové studio, kde vám poradí se zařizováním vašeho domova. Od návrhu interiéru až po jeho realizaci. Na showroomu si můžete prohlédnout moderní nábytek nebo si jej nechat vyrobit na míru. DEHO - Design your Home nabízí elegantní řešení pro stylové domovy, ale také vybavení komerčních prostor jako jsou kavárny, hotely nebo restaurace. Od křesel, židlí a sedacích souprav až po kuchyně nebo postele a zdravotní matrace. Přijďte se inspirovat.

U jídelního stolu se setkáváme často nejen u jídla, ale také při rodinných diskuzích, plánování událostí nebo i řešení každodenních záležitostí. Jídelní stůl se dá jednoduše přirovnat ke středobodu domácnosti. Jak jej vybrat, aby vyhovoval všem a aby bylo potěšením k němu zasednout? 

Jídelní stůl by měl být především stabilní a pevný. Měl by ladit s interiérem jako celkem, ve většině domácností je jídelna propojená s dalšími místnostmi, tedy s vybavením nejen jídelny, ale také kuchyně a obývacího pokoje. Co se týká výběru materiálu, dřevo se stále drží na nejvyšší příčce oblíbenosti, a to nejen v interiérech ve venkovském nebo rustikálním stylu. Běžným materiálem jsou samozřejmě tvrzené sklo, melamin, laminovaná dřevotříska, keramika nebo různé kompozity. V moderních interiérech kralují barevné nebo průhledné plastové stoly. Zcela okouzlující jsou stoly z transparentního polykarbonátu, které budí dojem, jako by byly skleněné. Jídelní stoly mohou být i betonové – hodí se nejen na zahradu, ale skvěle také do interiérů.

Výběr správného materiálu máme za sebou a nyní nás čeká výběr tvaru. Pokud máte dostatek prostoru, můžete si vybrat prakticky jakýkoliv tvar. Do menších prostor lépe umístíte stůl ve tvaru čtverce nebo obdélníku. Kulatý stůl se krásně vyjímá ve velké místnosti a všichni sedící na sebe dobře vidí a jsou si rovni, protože nikdo nesedí v čele. Pokud žijete bohatým společenským životem, pořiďte si v rámci možností co největší stůl, případně stůl rozkládací.

Jídelní stoly především značek Calligaris a Connubia najdete v showroomu DEHO. A ke stolu si můžete pohodlně na jednom místě vybrat také židle a vhodné bytové doplňky.

Odběr novinek

Zadejte vaši emailovou adresu a my vám budeme posílat všechny novinky, trendy a zajímavé akce.

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.